جمعه 10 تیر 1401
EN

آرشیو اخبار

افزایش گنجایش حرم مطهر نبوی(ص) تا دو میلیون و ۶۰۰ هزار نفر

  • 29 فروردین 1392
  • 10:13
  • حج تمتع
  • 0 دیدگاه
  • 480 بازدید
  • Article Rating
افزایش گنجایش حرم مطهر نبوی(ص) تا دو میلیون و ۶۰۰ هزار نفر

توسعه حرم مطهر نبوی (ص) شامل بخشهای غربی، شرقی و شمالی از سمت اطراف مسجد شریف نبوی است و در صورت اجرای این طرح، گنجایش این مکان مقدس به دو میلیون و ۶۰۰ هزار نمازگزار و زائر می رسد.

به گزارش "حج نیوز"، فیصل بن سلمان بن عبدالعزیز، امیر منطقه مدینه منوره و رئیس شورای توسعه این منطقه دستور داد کلیه امکانات برای تسهیل آغاز فعالیتهای توسعه حرم مطهر نبوی(ص) به کار گرفته شده و هر آنچه در این زمینه لازم است، فراهم شود.
امیر مدینه منوره در نشست کمیته اجرایی شورای توسعه مدینه منوره، موافقت پادشاه عربستان با طرح توسعه حرم مطهر نبوی(ص) را در چارچوب اهتمام و توجه مستمر به آبادانی و توسعه حرمین شریفین و تلاش برای فراهم کردن آرامش و راحتی حجاج، عمره گزاران و زائران دانست.
از سوی دیگر محمد العلی، دبیر شورای توسعه مدینه منوره، موافقت پادشاه عربستان با طراحی ها و نقشه های نهایی توسعه حرم مطهر نبوی(ص) را مورد تمجید قرار داد و گفت این توسعه شامل بخشهای غربی، شرقی و شمالی از سمت اطراف مسجد شریف نبوی(ص) خواهد بود و در صورت اجرای این طرح، گنجایش این مکان مقدس به دو میلیون و 600 هزار نمازگزار و زائر خواهد رسید و این توسعه یک تحول کیفی بزرگ به شمار می آید.

بر اساس این گزارش وی طرح جدید توسعه حرم مطهر نبوی(ص) بزرگترین طرح در تاریخ روند توسعه این مکان مقدس در گذر تاریخ شمرده می شود. 

مدیر ارشد امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.