جمعه 15 اسفند 1399
EN

آرشیو اخبار

برنامه ‌های سازمان حج و زیارت برای اعزام زائران به عتبات

برنامه ‌های سازمان حج و زیارت برای اعزام زائران به عتبات

برنامه‌های سازمان حج و زیارت برای اعزام زائران به عتبات

در نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب تشکیل شد، حجت‌الاسلام صحبت‌الله رحمانی معاون امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت، از هماهنگی ها و برنامه های آینده ی این سازمان برای سفر زائران ایرانی به عراق و سوریه خبر داد.
آقای علی‌رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت نیز به شیوه نامه ها و دستورالعمل های بهداشتی تهیه شده برای سفرهای زیارتی اشاره کرد و گفت: سازمان حج با همکاری کارشناسان وزارت بهداشت و درمان این دستورالعمل‌ها را به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی آماده کرده و در اختیار طرف های مقابل قرار داده است و در صورت موافقت، برنامه ریزی سفرهای زیارتی انجام خواهد شد.
در ادامه این جلسه، آقای اکبر رضایی معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت درباره حکم مراجع قضایی عربستان در خصوص تبرئه شرکت بن لادن در حادثه سقوط جرثقیل در مسجدالحرام توضیحاتی بیان کرد و گفت: این حکم که سال قبل صادر شده بود اخیرا در دادگاه تجدید نظر عربستان تایید شد.
وی افزود: سازمان حج و زیارت همچنان از طریق وزارت امور خارجه و سفارت سوئیس بعنوان دفتر حافظ منافع عربستان وصول وجوه چک های بانکی صادر شده برای خانواده های معظم شهدا و جانبازان حادثه سقوط جرثقیل را در دست پیگیری دارد و امیدواریم که به نتیجه برسیم. درحال پیگیری برای دریافت متن حکم دادگاه تجدید نظر عربستان هستیم تا موارد حقوقی مرتبط با این حادثه را نیز دنبال کنیم.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت هم تصریح کرد: پیگیری حقوق خانواده های شهدا و مصدومان این حادثه با جدیت دنبال شود.طبق مستندات هیئت پزشکی حج و زیارت تعداد مصدومان ایرانی حادثه سقوط جرثقیل بسیار بیشتر از آماری است که عربستان برای آنها چک های بانکی غرامت صادر کرده است و این موضوع از طریق وزارت خارجه ، سفارت سوئیس در تهران و سایر راهکارها پیگیری شود .
وی همچنین از مسئولان سازمان حج و زیارت خواست با استفاده از نتایج بررسی های انجام شده در کمیته های هفده گانه آسیب شناسی حج 98 ، برنامه های حوزه حج  در عرصه های مختلف را بهبود بخشند.

http://hajj.ir/fa/104048/
 

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.