دوشنبه 30 فروردین 1400
EN

آرشیو اخبار

همایش یاوران حجاج 98 استان همدان

  • 03 تیر 1398
  • 08:26
  • 0 دیدگاه
  • 312 بازدید
  • Article Rating
همایش یاوران حجاج 98 استان همدان

بسمه تعالی

همایش یاوران حجاج همدان برگزار شد

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حج؛ گردهمایی یاوران حجاج حج تمتع کاروان های استان همدان با حضور یاوران حجاج، مدیر و کارکنان حج و زیارت و مدیران و عوامل کاروان های حج تمتع استان همدان در سالن همایش های بیمارستان فرشچیان همدان برگزار شد.

محسن ساغرچی مدیر حج و زیارت استان همدان در ابتدای این همایش از حضور و همکاری یاوران حجاج برای یاری رسانی و خدمت به زائران ناتوان در ایام حج قدردانی کرد و برای آشنایی بهتر زائران درباره مسائل اجرایی در زمینه اسکان در مدینه و مکه، تدارکات و تغذیه و حمل و نقل مطالبی را عنوان کرد.

حجت الاسلام و المسلمین مجید ملاعلی نماینده بعثه مقام معظم رهبری به اهمیت امور جمعی و اجتماع در اسلام پرداخت وادامه داد: حج به عنوان بزرگترین اجتماع مسلمانان وظایفی را بر عهده ما قرار داده است.

حجت الاسلام و المسلمین ملاعلی با استناد به روایتی از امام موسی بن جعفر علیه السلام گفت: هیچ عملی مورد قبول قرار نمی گیرد مگر اینکه آن کار و عمل ختم به خدمت به مردم شود.

وی در ادامه با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم که اگر کسی حوائج مومن را برآورده کند مثل این است در راه خدا مجاهدت کرده است و ثواب مجاهد فی سبیل الله  را دارد گفت: خداوند به شما یاوران حجاج توجه و عنایت خاصی داشته است که قرار است در بهترین زمان و مکان به یاری و کمک بندگان خدا بپردازند.

دکتر هادی غروی در ادامه این همایش به صورت عملی و نمایشی به آموزش کمک های اولیه و بهداشت جسم و روان پرداخت که مورد توجه حضار قرار گرفت.

در پایان این همایش مدیر حج و زیارت استان همدان به سوالات زائران پاسخ داد.

سید هاشم حسینی زاده امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.