دوشنبه 30 فروردین 1400
EN

آرشیو اخبار

جلسه آموزش متمزکز زائران نوروز عتبات عالیات برگزار گردید.

  • 25 اسفند 1397
  • 09:09
  • 0 دیدگاه
  • 229 بازدید
  • Article Rating
جلسه آموزش متمزکز زائران نوروز عتبات عالیات برگزار گردید.

بسمه تعالی

جلسه آموزش متمرکز زائران نوروز عتبات عالیات در روز جمعه مورخ 97/12/24 در سالن فرهنگی هنری بوعلی سینا از ساعت 9 الی 12 برگزار گردید.

 این همایش ابتدا با تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید توسط آقای صلواتی یکی از مدیران کاروان های عتبات آغاز و سپس جلسه با مولودی خوانی توسط آقای مهربانی ادامه یافت بعد حاج محسن ساغرچی با عرض خیر مقدم گویی به حضار و تبریک پیشاپیش میلاد امام علی و عید نوروز نکاتی چند به شرح ذیل به سمع ونظر حضار رساندند.

-مطالعه متن قرارداد امضاء شده زائر با کارگزار که توسط سرگروه به امضاء رسیده و زائر متعهد به انجام آن می‌باشد.

-رعایت تعهدات قرارداد و آشنایی با حقوق منظور شده طرفین در قرارداد.

-با عنایت به شرایط امنیتی، سیاسی و اجتماعی در عراق، اجرای برنامه‌های مدون و ازپیش تعیین شده قابل تضمین نبوده و همگی نسبی است و -امکان تغییر در برنامه اسکان، تغذیه، حمل و نقل(هوایی و زمینی) و ایام اقامت یا عدم انجام سفر متصور است.

-با توجه به وضعیت کشور عراق احتمال قطع آب، روشنایی، سیستم گرمایش و سرمایش و آسانسور به دلیل قطع برق درتمام ساعات شبانه روز متصور است.

-عزیمت به شهرهایی که در برنامه سفر زائران نمی باشد ممنوع بوده و عواقب آن مستقیماٌ متوجه زائر خواهد بود و افراد متخلف مشمول استفاده از تسهیلات بیمه نمی شوند.

-در صورت بروز هرگونه مشکل، اعم از حوادث طبیعی یا تروریستی، سرقت، درگیری، بی اطلاعی از همراهان و .... ابتدا مدیر کاروان را مطلع و با هماهنگی وی موضوع را پیگیری نمائید.

-تلاش شده با توجه به امکانات موجود در عراق، بهترین خدمات برای استفاده زائرین فراهم شود، لیکن در شرایط فعلی عراق خدمات رفاهی از قبیل مسکن، تغذیه، بهداشت، درمان و حمل و نقل در مقایسه با سفر زیارتی عمره و سوریه در سطح پائین تری بوده. لذا زائران محترم باید از قبل نسبت به مراتب فوق آگاهی لازم را داشته باشند.

- فیلم برداری و عکس برداری از نقاط ممنوعه و مناطق انفجاری جرم بوده و متخلفین دستگیر و زندانی خواهند شد.

-به دلیل شرایط نامساعد جوی و یا هر دلیل دیگر، احتماًل لغو پرواز از ایران به مقصد بغداد و نجف و بالعکس وجود دارد. در این صورت مسئولان تلاش دارند که به نحوی پرواز جایگزین تهیه گردد و در غیر اینصورت گاهی،کاروان هوایی به زمینی تبدیل شده و در همان زمان یا روز‌های بعد با اتوبوس اعزام می‌شوند. لذا شایسته است زائرین در این مورد همکاری داشته باشند. در صورت بروز چنین مشکلی حداکثر تا دو هفته پس از مراجعت کاروان به ایران مبلغ مابه التفاوت هزینه سفر محاسبه و توسط کارگزار عامل به زائران ذینفع پرداخت می‌شود.

- عزیمت به شهر سامرا مشروط به بودن امنیت و صدور اجازه ورود زائران خواهد بود.

-احترام و پایبندی به اخلاقیات و آداب اجتماعی و رعایت پوشش و حجاب اسلامی و رعایت مقررات و قوانین مربوط به سفر عتبات عالیات عراق که از سوی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق تعیین شده ضروری است. (پوشش چادر برای خواهران محترم در عراق ضروری است)

-رعایت کامل مقررات سفرهای گروهی و حضور به موقع در برنامه‌های اعلام شده از طرف مدیر راهنما و عدم درخواست تغییر مدت اقامت و هماهنگی و همراهی زائران محترم با مدیر راهنما و روحانی (یا مداح) کاروان مورد انتظار است.

-رعایت آداب سفر و داشتن سعه صدر و عدم ایجاد تنش و جلوگیری از ایجاد حساسیت در مواجهه با مأموران عراقی در مرزهای زمینی، هوایی و سایر اماکن.

-با توجه به شرایط خاص سیاسی و اوضاع اجتماعی و امنیتی کشور عراق، هرگونه مشکلی که منجر به بسته شدن مرز (اعم از زمینی و هوایی)، کاهش مدت سفر و یا عدم تشرف زائر به عراق یا یکی از شهر‌ها و اماکن زیارتی و یا بازگشت زود هنگام یا دیرهنگام از عراق شود متصور است و ابطال نوبت اعزام اجتناب ناپذیر خواهد بود.

-مسئولیت هرگونه سرگردانی و مفقود شدن به علت همراه نداشتن کارت شناسایی کاروان و یا کارت هتل محل اقامت بر عهده زائر بوده پیامد تردد زائران به شهر‌ها و اماکن ممنوعه به عهده خود آنها خواهد بود و مدیران محترم راهنما در این مورد همواره تذکرات لازم را به زائرین بدهند.

-عدم حمل هرگونه اشیاء ممنوعه مانند سلاح سرد و گرم، مواد محترقه، مواد مخدر و انواع قرص‌های روان گردان.

-حمل پول نقد و ارز به میزان زیاد در هنگام زیارت، دور از احتیاط بوده و توصیه می‌شود چنانچه اطاقها دارای گاوصندوق بود در آن نگهداری و یا با هماهنگی مدیر راهنما به صندوق امانات هتل سپرده شود. (در صورت هرگونه سرقت بلافاصله مسئولین را در جریان امر قرار دهید.)

-اقلامی که در صورت خرابی یا مفقود شدن مشمول جبران خسارت توسط شرکت بیمه نمی باشند عبارتند از: تلفن همراه، دوربین فیلمبرداری و عکاسی، سمعک، عینک طبی و آفتابی، طلا، جواهرات و سایر سنگهای قیمتی و تزئینی، وجوه نقد، اوراق بهادار، مدارک شناسایی، ویلچر، تجهیزات پزشکی، دندان مصنوعی، خودکار و خودنویس، دارو، مواد غذایی، ساعت، انگشتر، عطر و ادکلن، اکو، آمپلی فایر و بلندگو، لپ تاپ و تبلت و تجهیزات جانبی آنها، فلش مموری و‌هارد اکسترنال، ام پی تری یا ام پی فورپلیر، کالسکه و هر آنچه عنوان بار به آن اطلاق نشود.                         

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین عسگری مسئول بعثه مقام معظم رهبری در قم از فضیلت زیارت اباعبدا... الحسین فرمودند ونکاتی چند در خصوص برنامه های پیش بینی شده بعثه مقام معظم رهبری در این ایام به خصوص  قرائت قران، زیارت عاشورا ، ویژه برنامه تحویل سال و ولادت امام علی و بعثت رسول اکرم و...فرمودند.

سپس جناب آقای مقتدر از حراست استان نکاتی چند در خصو ص امنیت در سفر فرمودند.

در ادامه آقای بادامی مسئول ستاد باسازی عتبات گزارشی از اقدامات انجام شده در عتبات عالیات و نحوه پرداخت نزورات بیان نمودند . 

و در پایان نیز آقای ورمزیار مدیر عامل شرکت مرکزی استان  حکم مدیران عتبات را تقدیم نمودند. 

سید هاشم حسینی زاده امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.