جمعه 15 اسفند 1399
EN

آرشیو اخبار

ثبت نام جدید عتبات اواخر خردادماه آغاز می شود

ثبت نام جدید عتبات اواخر خردادماه آغاز می شود

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت از آغاز ثبت نام جدید عتبات در خرداد ماه خبر داد وگفت:اعزام های مرحله تابستانی عتبات از 25 تیرماه آغاز و تا پایان شهریور ادامه خواهد داشت.

ˈمحسن نظافتیˈ اظهار داشت:دردوره تابستانی سفر زیارتی عتبات عالیات حدود 300 هزار نفر اعزام خواهند شد.

وی افزود: بیشتر زائران به سبب روزه داری ترجیح می دهند از سفر زیارتی عتبات خودداری کنند، اذا سفرهای عتبات از نیمه دوم ماه رمضان آغاز خواهد شد.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت اظهار داشت :متقاضیان تشرف به عتبات عالیات در دوره تابستانی می توانند اواخر خردادماه با باز شدن سامانه اینترنتی ثبت نام به نشانیwww.atabat.haj.irبه مرور نام نویسی کرده و کد رهگیری دریافت کنند.

نظافتی یادآور شد: مدت اقامت در عتبات عالیات عراق هفت شب است که بر این اساس، زائران ایرانی، سه شب در نجف، سه شب در کربلا و یک شب نیز در کاظمین اقامت می کنند.

براساس این گزارش، برنامه ریزی اسکان زائران عتبات که از سه مرز زمینی مهران، چزابه و شلمچه و مرز هوایی فرودگاه نجف و بغداد وارد کشور عراق می شوند، به صورت بسته اصلی سه روز نجف، سه روز کربلا، یک روز کاظمین و بسته معکوس یک روز کاظمین، سه روز کربلا و سه روز نجف تعریف می شود.

بنا بر این گزارش ،تفاوتی در نحوه خدمات رسانی به زائران وجود ندارد و تنها تفاوت در نوع هتل محل اسکان آنان از نظر کیفیت اتاق ها، نوع سرویس دهی و درجه بندی آنها است که آن هم به گروه های قیمتی ˈالف الفˈ، ˈب بˈ، ˈج جˈ، ˈالفˈ، ˈبˈ و ˈب و جˈ که در سفرهای زمینی و هوایی یکسان است و زائران پیش از ثبت نام به آن توجه دارند، مربوط می شود.

در حال حاضر با توجه به طرح های توسعه اطراف حرم مطهر امام علی (ع) در نجف اشرف ، حرم های مطهر امام حسین (ع) و ابوالفضل العباس (ع) در کربلا، محدودیت هایی در اقامت گاه های نزدیک به وجود آمده است که با توجه به محدودیت های اقامتی در اطراف حرم های مطهر، خدمات اقامت زائران نیز تغییر کرده است.

کاروانهایی که محل اقامتشان در نجف اشرف نزدیک حرم است، در کربلا در هتل های دور از حرم و یا متوسط مستقر می شوند و کاروانهایی که محل اقامتشان در نجف اشرف دور از حرم است در کربلا در هتل های نزدیک حرم و یا متوسط استقرار می یابند تا تناسب در این زمینه رعایت شود.
سید هاشم حسینی زاده امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.