دوشنبه 30 فروردین 1400
EN

آرشیو اخبار

همایش متمرکز زائران حج تمتع استان همدان برگزار گردید

  • 02 مرداد 1396
  • 11:21
  • 0 دیدگاه
  • 310 بازدید
  • Article Rating
همایش متمرکز زائران حج تمتع استان همدان برگزار گردید

بسمه تعالی

همايش آموزش متمركز زائران حج استان همدان با حضور بيش از 1000 نفر از زائران حج امسال دوشنبه دوم مرداد در سالن ورزشي ابن سينا همدان برگزار شد

مدير حج وزيارت استان همدان در اين همايش ضمن تبيين توصيه هاي لازم و ضروري در خصوص مسايل مربوط به حج از قبيل مسكن، تغذيه، تداركات و حمل ونقل به تشريح شرايط خاص حج امسال پرداخت.

محسن ساغرچي از زائران بيت الله الحرام خواست از فرصت پيش آمده بهره هاي معنوي را ببرند و با عمل كردن به توصيه ها، با حجي مقبول و سعي مشكور به ميهن اسلامي باز گردند.

در ادامه جباري از پليس فرودگاه همدان زايران را با موارد ممنوعه در اين سفر آشنا نمود و از زائران خواست با دليل حساسيت و برخورد شديد كشورعربستان، از حمل هرگونه دارو و مواد مخدر شديدا پرهيز كنند كه باعث ايجاد مشكلات براي خود و هم كارواني هايشان نگردند.

مقتدرمسوول حراست حج و زيارت استان نيز با بيان مطالبي در خصوص نكات امنيتي در سفر مواردي از قبيل توجه به قوانين و مقررات كشور عربستان سعودي، عدم حمل اشياء گران قيمت و غير ضروري، خودداري از هرگونه درگيري، بحث و جدل با زائران ديگر كشورها و ماموران عربستان و رعايت حجاب توسط بانوان و استفاده از چادر مشكي و عدم استفاده از خودرو هاي شخصي پرداخت.

بخش بعدي برنامه ها اختصاص داشت به شجاعيان يكي از كاركنان دانشگاه علوم پزشكي استان همدان كه نكاتي را در رابطه با بيماريهاي واگير در بين زائران حج تمتع و نحوه جلوگيري از ابتلا به اين بيماري ها و چگونگي رعايت بهداشت در اين سفر ارائه نمود
امير خجسته نماينده مردم همدان و فامنين و حجت الاسلام آزادي خواه نماينده مردم ملاير در مجلس شوراي اسلامي با حضور در اين همايش به ايراد سخنراني پرداختند و از خداوند منان براي زايران خانه خدا آرزوي سفري بي خطر و حجي مقبول را خواستار شدند.

در پايان اين همايش حجت الاسلام والمسلمين اسماعيلي از روحانيان كاروان به بيان احكام و مناسك حج در خصوص شرايط اعمال عمره تمتع مانند حضور در ميقات و ذكر نيت و گفتن تلبيه و همچنين لباس احرام و محرمات احرام پرداخت و زائران به صورت نمادين و عملي با استفاده از ماكت هاي نصب شده اعمال و مناسك عمره تمتع آشنا شدند

 

سید هاشم حسینی زاده امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.