پنجشنبه 07 اسفند 1399
EN

آرشیو اخبار

گزارش مراسم تودیع و معارفه مدیران حج و زیارت استان همدان

  • 03 اردیبهشت 1393
  • 19:51
  • 0 دیدگاه
  • 1794 بازدید
  • Article Rating
 گزارش مراسم تودیع و معارفه مدیران حج و زیارت استان همدان

                                                                                             (( بسمه تعالی ))
                                                              گزارش مراسم تودیع و معارفه مدیران حج و زیارت استان همدان

در روز چهار شنبه مورخ 3/2/93 مراسم تودیع حجه الاسلام و المسلمین اسماعیلی و معارفه برادر آزاده حاج محسن ساغر چی مدیران سابق و جدید حج و زیارت استان همدان در محل مجتمع فرهنگی ، هنری ابن سینا با حضور مهندس اوحدی معاون وزیر و ریاست سازمان حج و زیارت و هیات همراه ، حضرت آیت اله محمدی نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان ، معاونان محترم استاندار ، جناب آقای خجسته نماینده محترم مردم شریف همدان در مجلس شورای اسلامی ، روسای دستگاه های اجرائی و مدیران دفاتر و شرکتهای زیارتی استان برگزار گردید.
این مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی راس ساعت مقرر آغاز شد ، سپس حجه الاسلام و المسلمین اسماعیلی مدیر سابق حج و زیارت استان همدان ضمن عرض خیر مقدم و خسته نباشید به حضور کلیه مدعوین محترم و ریاست محترم سازمان جناب آقای مهندس اوحدی و همراهان ایشان که شهر تاریخی همدان را با حضور خودشان منور فرمودند و همچنین آزادگان عزیزی که امروز افتخار دادند و در این جلسه شرکت کردند و با تشکر از کلیه همکاران عزیز در حج و زیارت و کارگزاران زیارتی استان .
حجه الاسلام و المسلمین اسماعیلی در پایان سخنان خود گفت افتخار میکنم که در این مدت خدمت 32 ساله در خط امام راحل و مقام عظمای ولایت بوده ام و ضمن ارائه آماری از اعزام زائرین استان همدان به اماکن مقدسه و تعداد کارگزاران فعال استان ، مدیران کاروانهای حج و عمره ، و معرفی و راه اندازی مرکز آموزش علمی کاربردی و ... و با آرزوی موفقیت برای مدیر جدید حج و زیارت استان با ذکر چند دعا مطالب خود را به پایان رساندند.
در ادمه حاج آقا مسگریان بعنوان نماینده کارگزاران استان همدان به ایراد سخنرانی پرداختند و با درود به ارواح پاک طیبه شهدا و امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی و عرض سلام و خیر مقدم به حضور برادر ارجمند حاج آقا اوحدی ریاست محترم سازمان حج و زیارت و تشکر از حضور ایشان در پایتخت تاریخ و تمدن ایران اسلامی و دارالمومنین همدان مطالب خود را آغاز کردند.ایشان در ادامه از حاج عباس اسماعیلی بعنوان مدیر حج و زیارت استان همدان به دلیل سالها مدیریت خالصانه ایشان تشکر کرد و اضافه نمود ، اینجانب بعنوان عضوکوچکی از جمع کثیر خادمان زائران و به نمایندگی از کارگزاران استان لازم میدانم مراتب تشکر و قدردانی خود و کارگزاران استان همدان را از تلاش های بی شائبه ایشان اعلام دارم ابن زحمات زمینه های اعزام عاشقان بیت اله الحرام را با دغدغه فراوان فراهم نمود و با مدیریت بدور از تکلف پذیرای بسیاری از مشتاقان در محیط اداری و مجامع عمومی بودند و در کسوت روحانیت نوعی همدلی و همکاری را در بین کارگزاران استان ایجاد نمودند جناب آقای اسماعیلی ، حال که پس از سالها خدمت به افتخار بازنشستگی نائل آمده اید این اتفاق را خدمت شما تبریک عرض نموده و امیدواریم در عرصه های دیگر خدمت در نظام جمهوری اسلامی موفق و موید باشید . اکنون که در میدان وسیع نیروی انسانی حج و زیارت مقدر و مقرر شد برادر مبارز و آزاده سرافراز و ولایت مدار جناب آقای حاج محسن ساغر چی این مسئولیت عبادی را عهده دار باشند ، قطعا" با توجه به سوابق اجرائی و توانائی های علمی که از ایشان سراغ داریم زمینه های توسعه و عدالت و رفع کاستی ها را فراهم خواهند نمود و با مدیریت جهاد گونه خود به دور از دغدغه های دنیوی با بکار گیری نیروهای انسانی در اختیار و با تعلیم آنچه را که در مدرسه آزادگی در دوران طولانی اسارت آموخته اند و در صحنه های علمی بکار بسته اند انجام خواهند داد .مسگریان در ادامه ، سخنان خود را با آرزوی موفقیت برای مدیر جدید حج و زیارت استان و صلوات بر محمد (ص) و آل محمد(ص) به پایان رساند.
در ادامه برنامه خجسته نماینده مردم شریف همدان در مجلس شورای اسلامی مطالب خود را چنین آغاز کرد ، ضمن عرض سلام و ادب و احترام خدمت همه حضار گرامی و عرض خیر مقدم خدمت همه شما عزیزان خصوصا" معاونت محترم وزیر و ریاست سازمان حج و زیارت آزاده عزیز و سرافراز و پیشکسوت و مرشد آزادگان جناب آقای مهندس سعید اوحدی ، که خدمات ارزنده شما در حج و زیارت زبانزد تمامی دست اندرکاران حج شده است. خصوصا" ارتباطات ملی و بین المللی حضرتعالی در رابطه بحث عربستان و عتبات. خجسته افزود خوشبختانه مجموعه همکاران ایشان در حج و زیارت  تحول گرا هستند .امروز مراسم تودیع و معارفه می باشد .برادر عزیز حاج آقا اسماعیلی با مدیریت خوب خودشان در حج و زیارت باعث رونق بخش زیارتی استان همدان شد ند که در طول مدت خدمت خود شاگردان زیادی را تربیت کردند من از مدیریت خوب و دقیق و حساس ایشان تشکر میکنم .خجسته در ادامه بیانات خود از حاج آقا ساغر چی از مدیران با تجربه و فعال در امور اجرائی یاد کرد و از حاج آقا اوحدی که جناب آقای ساغر چی را بعنوان مدیر حج و زیارت استان همدان معرفی کردند تشکر نمود. ایشان مدیران کاروانهای حج استان همدان را از جمله مدیران توانمند کشور معرفی کردند و در پایان ،برای سلامتی همه خدمت گزاران عرصه حج و زیارت با ذکر صلوات بر محمد (ص) و آل محمد (ص) سخنان خود را به پایان رساند.
در ادامه این مراسم حضرت آیت اله محمدی نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان به ایراد سخنرانی پرداختند و با عرض سلام و قرائت دعای فرج مطالب خود را آغاز کردند ایشان به نیت سلامتی و دلخوشی وجود نازنین منجی عالم بشریت آقا حجه ابن الحسن و تعجیل در فرج ایشان صلوات بر محمد (ص) و آل محمد(ص) هدیه کردند. ایشان بیان داشتند ، صحبت کردن در بحث کنگره حج کار آسانی نیست مدیریت حج باید به موازات عظمت این کنگره عظیم الهی و حج برآورد بشود ببینید ما در فقه خودمان میگوئیم تناسب حکم موضوع . یعنی باید یک سنخیتی بین مدیر و مدار و دائره باشد در مسئله حج باید اول اهمیت حج را دید فلسفه حج را دید کنگره حج دنیا را تکان میدهد هم نماز است هم عبادت است هم یک دوره دانشگاهی است و در حدیث داریم هر کس فریضه حج را درحالی که می توانسته انجام دهد اما کوتاهی کرده و انجام نداده ، مسلمان از دنیا نمی رود.جناب آقای اوحدی شما بعنوان یک آزاده سرافراز دردها را با همه وجود لمس کردید مدیریت حج و زیارت واقعا" کار سنگینی است من در طول عمر خود یکبار توفیق خدمت به زائرین نصیب شد و مشرف شدم و مسئولیت مهم این امر را متوجه شدم از شما ریاست محترم سازمان حج و زیارت درخواست میکنم زائرین را با آموزش کامل به این سفر معنوی اعزام کنید در خصوص مسائل فرهنگی و حجاب زنان و مردان باید کار شود.
نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان در ادامه سخنان خود با ذکر خاطره ای از یکی از سفرهای خود به عمره مفرده از کوتاهی بعضی عوامل کاروانها در خدمت به زائرین اشاره کردند و از ریاست محترم سازمان حج وز یارت در خواست کردند آموزش بیشتر این عزیزان را در دستور کار خود قرار دهند. ایشان در ادامه از زحمات و خدمات دیرینه حجه الاسلام و المسلمین اسماعیلی تشکر و قدردانی کردند و برای آقای ساغر چی مدیر جدید حج و زیارت استان که با سوابق درخشان خود در دوران اسارت و بعد از آن موجبات دلگرمی مسئولین استانی را فراهم نموده است آرزوی توفیق و سربلندی کردند . حضرت آیت اله محمدی در پایان، ضمن تشکر مجدد از برادر آزاده جناب آقای مهندس اوحدی و ذکر صلوات بر محمد (ص) و آل محمد (ص) سخنان خود را به پایان رساندند. 
در ادامه این مراسم مهندس اوحدی معاون وزیر و ریاست سازمان حج و زیارت به ایراد سخنرانی پرداختند ایشان با کسب اجازه از روحانیت معزز و مدیران و مسئولین محترم استانی و معاونت محترم سیاسی و امنیتی استان ، آزادگان عزیز که در مجلس شرف حضور دارند مطالب خود را آغاز کردند .
مهندس اوحدی خاطر نشان ساخت در ایام شروع سال مجلس را به عنوان و به بهانه تودیع و معارفه مدیر محترم حج و زیارت استان همدان برگزار می کنیم وی افزود ای کاش در بنر های نصب شده در سالن عنوان تودیع را نداشتیم چرا که حاج آقا اسماعیلی بحمد اله تاریخ سازمان حج و زیارت بعد از انقلاب هستند و سالها برکت وجود ایشان خدمات بسیار ارزشمندی را به عزیزان زائر داشتند .با توجه به توفیقات عظیمی که از سوی این بزرگوار نصیب شده نمی خواهیم واژه تودیع و وداع را استفاده کنیم و قطعا" چنین نظری نداریم و وجود حاج آقا اسماعیلی که با تجربه گران سنگی که در طول 30 سال خدمت صادقانه در حج وزیارت دارند حیف است که برای ایشان مراسم تودیع برگزار شود .قطعا" چنین نگاهی در این جلسه وجود ندارد..مهندس اوحدی از بیانات گرم و روشنگرانه نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه همدان و همچنین حاج آقا اسماعیلی تشکر کرد و حدیثی از امام جعفر صادق (ع) نقل کردند که فرمودند بهترین دوست من در زندگی کسی است که اگر انتقاد و توصیه ای به من دارد عیب من را به من هدیه کند  .نماینده محترم ولی فقیه نه از باب انتقاد قطعا" از باب توصیه به بنده بعنوان رئیس سازمان حج و زیارت و عزیزان کارگزارانی که در خدمتشان هستیم بعنوان سرمایه های سازمان حج وز یارت توصیه هائی داشتند که قطعا" ما از بهترین و عزیز ترین دوستمان بعنوان هدیه با جان و دل قبول میکنیم به هر حال انسان کنجکاو است ، وقتی یک هدیه ای با بسته بندی به ایشان میدهند قطعا" کنجکاوی باعث میشود این هدیه را با حساسیت و وسواس باز کند و ببیند درونش چیست انشا اله ما هم در این فضای بسیار زیبا که متعلق به حوزه حج و زیارت است از توصیه ها و نصایحی که ایشان فرمودند حتما" استفاده میکنیم .    
رئیس سازمان حج و زیارت از آقای دکتر خجسته نماینده منتخب و محترم مردم همدان در مجلس شورای اسلامی تشکر و قدردانی کردند و بیان داشتند به جرات میتوان گفت ایشان و جناب آقای محمدی نماینده محترم ولی فقیه در استان مطالب بسیار ارزشمندی را بیان فرمودند و اضافه کردند همانطور که حضرت آیت اله محمدی فرمودند جایگاه حج و زیارت و این مسئولیتی که بر عهده داریم بسیار سنگین است . بحمداله با افتخار همه اذعان داریم و گواهی میدهیم که سی سال خدمت صادقانه جناب آقای اسماعیلی کارنامه بسیار درخشانی دارد و بنده شهادت میدهم بعنوان فردی که شاید حداقل بیست سال با مجموعه سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری ارتباط نزدیک و تنگاتنگی داشتم ، استان همدان جزو معدود استانهائی است که کمترین شکایت را داشته است . امیدواریم با بهره گیری از بیانات نماینده محترم ولی فقیه در استان و سخنان حجه الاسلام و المسلمین اسماعیلی شاهد موفقیت های ارزشمند برادر عزیزمان حاج آقای ساغر چی در سمت مدیر حج و زیارت استان همدان باشیم .خدا را شاکریم که امروز جمهوری اسلامی و شما کارگزاران حج و زیارت به گونه ای عمل کردید که حج و عمره ما الگوی عملی برای دیگر کشورها شده است.
وی افزود زائرین ما سفرای کشور ما در عربستان و عتبات عالیات می باشند . ایشان در پایان سخنان خود بیان داشتند با استفاده از تجربیاتی که مدیران محترم مجموعه ها و کارگزارا زیارتی استان همدان دارند و با بهره گیری از تجربیات آنها راه یقینا" آسان خواهد شد .مقام معظم رهبری ، امسال را به نام سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری فرمودند ، پس حتما" باید فرقی بین این سال و سالهای گذشته ما باشد رفتار ما با مردم و میهمانان خانه خدا ، ضیوف الرحمن حتما" عبادت است مدیریت جهادی یعنی مدیریت تلاش و مدیریتی که در آن هیچ مرز توقفی وجود ندارد . قطعا" در حوزه حج و زیارت مصادیق و تجلی مدیریت جهادی امری قابل دست یابی است. انشااله در این سالی که با این نام و این شعار نامگذاری شده برادر عزیزمان جناب آقای ساغرچی و عزیزانمان در حوزه حج و زیارت کشور بتوانند قدمهای جدی و بزرگی را بردارند.
معاون وزیر و رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد خدا را شکر میکنیم که در روزهای پایانی سال گذشته سازمان حج و زیارت موفق شد دو موضوع مهم را در واقع پیگیری و در اختیار قرار بگیرد اول  ارتقا سطح تشکیلاتی جایگاه سازمان حج وزیارت بود. بدین صورت که قبلا" برای دفاتر حج و زیارت در سراسر کشور ابلاغ رسمی نداشتیم که به عنوان ادارت کل حج و زیارت تلقی بشوند که با ابلاغی که جناب آقای دکتر نوبخت معاون محترم راهبردی ریاست جمهوری دادند منجر به ارتقا سطح تشکیلاتی و ساختار سازمان حج و زیارت گردید.دوم اینکه در روزهای اخیر جناب آقای دکتر جنتی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی بزرگواری فرمودند و تفویض اختیار نمودند و در جلسه ای که در سازمان حج و زیارت با حضور جناب آقای دکتر پور عباس ریاست محترم دانشگاه جامع علمی – کاربردی کشور انجام شد سازمان حج و زیارت موفق شد بعنوان موسسه آموزش عالی مستقل معرفی شود.
مهندس اوحدی بیان داشت ، عزیزان استحضار دارند در عملیات عمره 93-92 توانستیم افزایش 70 در صدی اعزام را از وزیر محترم حج عربستان بگیریم امروز که در خدمت شما هستیم عدد عمره گذار ما از مرز 530 هزار نفر گذشت در حالی که در سال 92- 91 آخرین آمار عمره گذارانی که مشرف شدند 490 هزار نفر بوده است .امیداوریم تا پایان موسم عمره به عدد 830 هزار نفر برسیم که معنانی آن افزایش 70 درصدی عمره گذاران کشورمان می باشد .خدا را شکر می کنیم که درکنار افزایش عدد زائر و کیفیت امسال توانستیم لبیکی گفته باشیم به پیام مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی علیرغم همه اتفاقاتی که در عربستان افتاد حدود 6/15 درصد قیمت عمره را مدیریت کردیم .دوستان زحمت کشیدند ، کارگروه های حج وعمره و معاونین محترم سازمان و تجربیات مدیران محترم استانها و کارگزاران محترم باعث شد 6/15 درصد کاهش قیمت نسبت به سال گذشته در کاروانهای عمره داشته باشیم که از توفیقات بسیار خوبی بوده که با توجه به تجربیات خانواده بزرگ حج و زیارت به دست آمده است و امیدواریم بتوانیم خدمات در خور شان مردم شریف و بزرگوار ایران اسلامی ارائه دهیم.
مهندس اوحدی به آقای ساغرچی تبریک گفته و  آرزوی توفیق برای ایشان کرد ، و ضمن تشکر از زحمات چندین ساله جناب آقای اسماعیلی در استان همدان که بعنوان مثال می توان انجام پروازهای عمره از فرودگاه همدان را نام برد که در جهت رفاه و آسایش زائران استان بوده است و ماندگار خواهد شد و امیدواریم که حاج آقای ساغر چی از تجربیات ایشان استفاده کنند رئیس سازمان حج و زیارت ابراز امیدواری کرد که انشا اله این انسجامی که درخانواده حج و زیارت ایجاد شده که به برکت سایه مستدام نماینده محترم ولی فقیه جناب آقای قاضی عسکر هست به آن بالندگی که مورد توقع می باشد برسیم .ایشان با آرزوی عزت و سربلندی برای همه حضار و خانواده های محترمشان با ذکر صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ص) سخنان خود را به پایان رساند.
در ادامه این مراسم حاج محسن ساغر چی مدیر جدید حج و زیارت استان به ایراد سخنرانی پرداختند و با قرائت این حدیث شریف :

الحمد لله الذي جعل العرشَ مطافاً للملائكة الحافّين والبيتُ المعمور في السماء مثالاً له للزائرين وجعل الكعبة في الأرض مثالاً لهما للطائفين والعاكفين وصلّي الله علي جميع الأنبياء والمرسلين والأئمة الهدات المهديين الذين هم خيرُ الحاجّ والمعتمرين سخنان خود را آغاز کرد.
ایشان با درود فراون به روح بلند امام راحل، شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و گرامیداشت دلاور مردی های رزمندگان سلحشور ، جانبازان غیور و آزادگان سرافراز و خیر مقدم به حضار گرامی بویژه جناب آقای مهندس اوحدی معاون وزیر و رئیس محترم سازمان حج و زیارت و معاونین محترم و هیات همراه ؛ جناب آقای حسین اسماعیلی مدير محترم دفتر نظارت و بازرسي بعثه مقام معظم رهبري و با عرض ادب و احترام خدمت: نماینده ولی فقیه و امام جمعه محترم مردم همدان حضرت آیه اله محمدی و نمایندگان پرتلاش مجلس شورای اسلامی، جناب آقای نیکبخت استاندار محبوب استان همدان و معاونین محترم ایشان ؛ روحانیون معزز -کارگزاران محترم حج و زیارت ، همکاران عزیز فرهنگی و هیات امنای هیت های مذهبی استان همدان و با عرض تبریک میلاد فرخنده دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا ( سلام علیها ) تقارن این مراسم را با این ایام به فال نیک گرفته و اضالفه کردند حج فراخوانی است که مؤمنان را با شوق لقاءْ به حجاز عشق و ميقات مي‏كشاند، با احرام به حرم الهي و بلد امن مكّه مي‏برد، به زمزم و صفا مي‏رساند، در عرفانِ عرفات مستغرق مي‏كند، در شب روشن مشعرطلوعِ بدون غروب خورشيدِ حق را مي‏نماياند، به مِناي عشق مي‏كشاند و در مسلخ آرزوها دوستيِ غير او را ذبح مي‏كند و شيطان و نَفس سركش انساني را رمي مي‏كند و آنگاه كه حج گزار را خالص كرد او را واصل مي‏كند و به درون كعبه مي‏خواند تا خداي تعالي خود به كعبه دل او درآيد؛ كه «القلبُ حرم الله و سر انجام نهال محبت و مودّت اهل‏بيتِ نبوت(عليهم‌السلام) را در جان او می کارد .پس با توجه به اهمیت ، جایگاه و اسرار فراوان حج ، مفتخریم که لباس خدمتگزاری به زایران بیت الله الحرام و ائمه معصومین علیهم السلام را به تن نماییم . اما در سالی که توسط مقام معظم رهبری سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده در سازمان حج و زیارت به خوبی این شعار اجرا شده ومناسک حج و عمره و زیارت ائمه اطهار علیهم السلام با تاثیر عمیق و ژرف به عنوان یکی از فرائض دین توانسته به یک فرهنگ غنی در بین مردم ما تبدیل گردد و گسترده بودن جامعه هدف و عملکرد جهادی سازمان حج و زیارت به درستی نمایانگر جهت گیری صحیح و مدیریت مدبرانه این سازمان به این مهم می باشد . ایشان اولویت های کاری خود را در استان همدان باتوکل به خداوند و استعانت از حضرت دوست و با توجه به سند چشم انداز کلان سازمان حج و زیارت : ارتقاء سطح کیفی و کمی خدمات به ضیوف الرحمن و زایرین عتبات و تلاش در جهت حسن اجرای تمامی شرح وظایف محوله برشمردند و اضافه کردند در مقوله آموزش امیدوارم با همکاری واحد آموزش و مرکز علمی کاربردی بتوانیم گامهایی مثبت و پویادرجهت گسترش آموزش و ارتقا سطح علمی مدیران محترم کاروانها و کارگزاران عزیز برداریم .
مدیر حج و زیارت استان در پایان سخنان خود بیان داشتند از خداوند متعال می خواهم در ظل توجهات ولی عصر عج الله تعالی فرجه الشریف و تحت زعامت ولی امر مسلمین حضرت آیت اله خامنه ای و در دولت تدبیر و امید - گامهای ما را در راه خدمتِ خالصانه و خاضعانه استوار بدارد و با ذکر صلوات بر محمد (ص) و آل محمد (ص) سخنان خود را به پایان رساندند.
در ادامه این مراسم متن پیام استاندار محترم استان همدان جناب آقای مهندس نیکبخت خطاب به حجه الاسلام و المسلمین اسماعیلی و تشکر از زحمات چندین ساله ایشان توسط مجری برنامه قرائت شد.
در پایان این مراسم طی حکمی از سوی مهندس اوحدی معاون وزیر و ریاست سازمان حج و زیارت ، محسن ساغر چی به سمت مدیر حج و زیارت استان همدان منصوب شد0در این حکم آمده است نظر به توانمندی و شایستگی جنابعالی در امور اجرائی به موجب این ابلاغ به عنوان مدیر حج و زیارت استان همدان منصوب میشوید امید است با اتکال بر خداوند متعال و در ظل عنایات بقیه الاعظم(ارواحنا فدا) و توجه به منویات مقام معظم رهبری در اجرای سیاست های دولت تدبیر و امید و بکار گیری تمام استعداد و توان خود توام با هماهنگی و همکاری با کلیه حوزه ها و سایر دستگاهها در پیشبرد اهداف سازمان با رعایت اصل خدمت هر چه بهتر و بیشتر به زائران بیت اله الحرام و عتبات مقدسه و نیز حفظ منافع و مصالح و گسترش خدمت به آنان در جهت نیل به پیشرفت روز افزون و تعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران موفق و موید باشید.
مراسم تودیع و معارفه مدیران حج و زیارت استان همدان با اهدا لوح تقدیر به حاج آقا اسماعیلی مدیر سابق حج و زیارت استان همدان و تقدیم حکم مدیریت حاج محسن ساغرچی در ساعت 30/12 به پایان رسید.
لازم به ذکر است ، پس از اتمام مراسم تودیع و معارفه جلسه پرسش و پاسخ معاون محترم وزیر و ریاست سازمان حج و زیارت با کارگزاران زیارتی استان برگزار گردید و مدیران دفاتر و شرکتهای زیارتی و مدیران کاروانهای حج و عمره از توصیه ها و راهنمائی های ایشان بهره مند شدند .دراین جلسه مهندس اوحدی یکی از سیاست های اصلی سازمان حج و زیارت برگزاری چنین نشست هائی با کارگزاران حج و زیارت استانها برشمردند و اضافه کردند اعتقاد داریم در محضر شما عزیزان و استفاده از تحربیات شما خادمان حجاج قطعا" باعث بالندگی سازمان حج و زیارت میگردد ایشان استان همدان را سومین استان در سالجاری اعلام کردند که موفق شدند با کارگزاران این سه استان جلسه هم اندیشی داشته باشند.مهندس اوحدی در خصوص حق الزحمه دفاتر و شرکتهای زیارتی مطالبی بیان داشتند و اضافه کردند با پیگیری های بعمل آمده توسط معاونت محترم اداری و مالی سازمان در حال بازنگری میزان حق الزحمه کارگزاران زیارتی سراسر کشور هستیم .مهندس اوحدی از حاضرین در جلسه درخواست کردند چنانچه سئوال یا انتقاد و یا پیشنهادی دارند مطرح نمایند. در ادامه تعدادی از مدیران دفاتر و شرکتهای زیارتی سئوالات خود را طرح نموده و پاسخ لازم را از مهندس اوحدی معاون وزیر و رئیس سازمان حج و زیارت و محمدی معاون محترم اداری و مالی سازمان دریافت کردند.این جلسه در ساعت 30/13 با ذکر صلوات بر محمد (ص) و آل محمد (ص) به پایان رسید.
در ادامه این مراسم مهندس اوحدی و هیات همراه بنا به دعوت استاندار همدان در جلسه ای که در استانداری همدان برگزار شد شرکت کرد و در خصوص مسائل زیارتی و گردشگری استان همدان بحث و تبادل نظر شد .در این جلسه استاندار همدان از زحمات چندین ساله حجه الاسلام و المسلمین اسماعیلی تقدیر و تشکر کرد و از خداوند متعال آرزوی موفقیت برای حاج محسن ساغر چی در راه پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی را مسئلت نمود.
لازم به ذکر است ، در ابتدای این مراسم مهندس اوحدی معاون وزیر و ریاست سازمان حج و زیارت باتفاق هیات همراه به محض ورود به شهرستان همدان و بمنظور گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حج و جنگ تحمیلی و تجدید پیمان با آرمانهای شهدا و ارزش های انقلاب اسلامی با حضور در مزار شهدا و قرائت فاتحه یاد و خاطره آنان را گرامی داشتند.
  
                                                                                                                                                                                    روابط عمومی مدیریت حج و زیارت استان همدان

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.