سازمان حج و زیارت استان همدان

تاریخ: 05 تیر 1399

دیدار با امام جمعه محترم همدان ونماینده معزز ولی فقیه به مناسبت هفته حج 1399

بسمه تعالی

در روز پنجشنبه مورخ 99/04/05 به مناسبت هفته حج مدیر ، کارکنان و جمعی از کارگزاران حج 99 استان همدان با نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه شهرستان همدان دیدار کردند. 

 در این دیدار محسن ساغرچی مدیر حج و زیارت استان همدان ضمن تبریک ایام هفته حج و دهه کرامت مطالبی در خصوص حج 99 خدمت نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه همدان ارایه نمود و از لغو پذیرش حجاج ایرانی  توسط دولت سعودی به دلیل شیوع ویروس  کرونا مطالبی بیان نمود . 

ایشان در ادامه با بیان آمادگی جمهوری اسلامی برای برگزاری حج 99 با اجرای پروتوکول های بهداشتی به طرف سعودی و عدم پاسخ گویی سعودی ها در این خصوص اظهار داشت سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری تمای اقدامات لازم  را انجام داده و برای تمامی شرایط  ، سناریوهای مختلف را در نظر گرفته بود .

آقای ساغرچی اضافه کرد ، سازمان حج و زیارت با نرخ مناسب امسال ارز مورد نیاز حجاج را فراهم و مبالغ دریافتی از حجاج به حساب بانک مرکزی واریز شده است ولی هر زایری که بخواهد انصراف دهد پول ایشان برگرداننده خواهد شد و فرد جایگزین ثبت نام خواهد شد و زایرینی که انصراف ندهند در حج آینده هیچ گونه افزایش هزینه ارزی نخواهند داشت .

در ادامه آیت الله شعبانی نماینده ولی فقیه  در استان از برکات و نعمات حج برای مدیران کاروان های استان مطالبی ارزنده بیان نمودند و اظهار داشتند که این فریضه از فرایض واجب شرعی  است و ادامه دهنده  بت شکنی ها ی حضرت ابراهیم و اسماعیل علهما السلام است و فریضه حج  بعد از انقلاب تغییری محسوس داشته و با روح تازه ای انجام می شود .